K Kahve Tarifleri

Latte Macchiato

Latte Macchiato

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Daha şekerli tatlar sevenler için ise, Karamel Latte Macchiato önerilebilir. Karamelin süt ve kahveyle eşsiz buluşması.  Karamel şurubunun üzerine eklenen buharlanmış sıcak süt, ve üzerine ilave edilen bir shot espresso, ve fincanın üstünü kaplayan bembeyaz köpüğün üzerine gezdirilen karamel sosu ya da krema. Hem tadı, hem sunumu ile gönüllere taht kuran bir kahve işte! Açıkçası yanında havuçlu kek ile oldukça iyi gidiyor.

İçeriğine bakıldığında, Cafe Latteden ne farkı var bunun diye düşünebilirsiniz. Aslında sadece sıralama farkı vardır, ama garip bi şekilde, epey tat farkı yaratı bu sıralama farkı. Cafe Latte hazırlanırken önce espresso, sonra süt konulur. Latte Macchiato hazırlanışı ise, tam tersi önce süt, sonra espresso konulur. Bu sıralama farkı ile, Latte Macchiatoda kahvenin lezzetini bir nota daha üstten hissedersiniz.

Latte Macchiato'nun dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok fazla seveni vardır. Yumuşak içimi sayesinde kahvenin yan etkileri de bertaraf edilerek harika bir lezzet alınır. Latte Macchiato'nun bu kadar sevilmesindeki en büyük etkenlerde bunlardır.

En Çok Okunan Yazılar

Bülten

Bültenimize üye olmak için lütfen e-posta adresinizi yazınız