T Türkiye'de Kahve

Barista Eğitimi Alınacak Yerler

Barista Eğitimi Alınacak Yerler

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 
  • Teorik Eğitim
  • Makine Kullanım Eğitimleri
  • Kavurma ve Demleme Teknikleri Eğitimi
  • Sunum ve Süsleme Eğitimleri
  • İşletmecilik Eğitimi

Birçok kurs, uygulama modülleri ile teknik bilgileri pekiştirmektedir. Baristalık eğitimi almaya karar verdiğinizde sizin için en doğru programı bulmak zorlayıcı olabilir. Size burada en çok tercih edilen 3 yeri yazacağız.

Federal Coffee & İstanbul Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) ve Federal Coffee iş birliği ile sunulan barista eğitimi 3 farklı kurda yapılıyor. Temel, uzmanlık ve profesyonellik şeklinde adlandırılan kurlardan kendinize en uygun olanını seçerek eğitime katılabilirsiniz. Temel barista eğitimi 1 gün süre ile katılımcılara sunuluyo. Uzmanlık ve profesyonellik eğitimlerinin süresi ise 3 gün olarak belirlenmiş. Eğitimler Federal Coffee kurucu ortağı Sam Çeviköz tarafından verilmekte.

Mutfak Sanatları Akademisi

Mutfağı meslek edinmek isteyenlerin ilk aklına gelen isimlerden biri olan Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), baristalık eğitimleri de sunuyor. Toplam 54 saat olarak verilen eğitimi tamamlayan katılımcılara Pearson Profesyonel Barista Sertifikası, Mumac Academy sertifikası ve MSA diploması veriliyor. Kahvenin tarladan fincana süren yolculuğunun, demleme ve kavurma tekniklerinin de öğretildiği programda Pınar Özdemir ve Musa Gümüştaş gibi isimler eğitmenlik yapıyor.

Coffee Works

İzmir’de baristalık eğitimi sunan markalardan biri olan Coffee Works, SCA tarafından ülkemizde yetkilendirilen Şerif Başaran’ın öğrencisi olma fırsatı da sunuyor. Nitelikli Kahve Birliği (SCA) tarafından 2008 yılında Yılın Eğitmeni ödülünü alan ve ülkemizi dünyada temsil etmiş Başaran’ın pek çok başarısı bulunuyor.

En Çok Okunan Yazılar

Bülten

Bültenimize üye olmak için lütfen e-posta adresinizi yazınız